Каланхое: особливості догляду з біодобривом ЯРОС
Каланхое – це сукулент, здатний накопичувати запаси вологи в м’ясистих товстих стеблах і листках. Рослина має багато різновидів, деякі з яких отримали широке розповсюдження завдяки своїм лікувальним властивостям. В дикій природі каланхое зустрічається в Африці, Південній Америці та Південно-Східній Азії.
Місце розташування. Це світлолюбна рослина, але влітку каланхое слід притіняти від палючих прямих сонячних променів, тому що від них можуть червоніти листки і з’являються опіки.
Температура. Оптимальна температура влітку +20…+24°C, оптимальна температура для зимового періоду +12…+15°C. Влітку рослина гарно себе почуває на відкритому повітрі, але слід захистити від прямих сонячних променів і від опадів. Каланхое зазвичай без особливих проблем переносить незначні перепади температур і протяги.
Полив. Каланхое поливають 1-2 рази на тиждень з весни до середини осіни, даючи просохнути ґрунту між поливами, взимку рослину поливають 1-2 рази на місяць. Важливо, щоб при поливі вода не потрапляла на основу листів і в центр куща – це провокує появу паразитарних грибів (чорні плями).
Вологість повітря. Ця рослина, як правило, не має потреби в обприскуванні листків. Окремими випадками може стати занадто висока температура у приміщенні, тоді цю процедуру можна провести, але дуже обережно – обприскувати краще по краях листя. А ось види з бархатистими листками взагалі бояться вологості, тому що на цих листах дуже швидко з’являється гниль, якщо краплі води затримуються між тонкими волосками. Тому такі різновиди каланхое не обприскують взагалі. При цьому незалежно від різновиду каланхое необхідне свіже повітря, тому приміщення слід періодично провітрювати.
Для поливу використовуйте відстояну воду (не менше 24 години), кімнатної температури або на декілька градусів вище з додаванням біодобрива ЯРОС (від 2,5 мл до 10 мл на 1 л води). Перед цим пляшку з добривом необхідно збовтати, а після додавання у воду – почекати перед поливом 7 хвилин.
Пересадження. Для вирощування каланхое підготовляють ґрунтову суміш для кактусів чи сукулентів. Коріння рослини нерідко піддаються кореневій гнилизні, тому на дно горщика необхідно покласти надійний дренажний шар керамзиту. Молоді рослини пересаджують щорічно, надалі – через 2-3 року.
Розмноження. Каланхое можна розмножувати декількома способами: верхівковими і листовими живцями, насінням, а живородні види – дочірніми рослинками, які ще на материнській рослині утворюють корінці.