Як доглядати іриси, ефективність ЯРОСу при підживленні квітів

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

image section 1

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

В чому особливість технології ЯРОС для ірисів

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Технологія вирощування ірисів

Іриси – це красиві та ніжні квіти, які можуть прикрасити будь-який сад чи будинок. Однак, щоб вони справді тішили око своєю красою, потрібно дбати про них правильно. У цій статті ми розповімо про те, як доглядати квіти ірисами.

До речі, цікаво знати, що назва “ірис” походить від грецького слова, яке означає “райдуга”. Але зараз не про історію виникнення назв, розповідаємо, як доглядати за ірисами в саду, що потрібно знати про іриси, догляд та вирощування цих квітів, а також пересадку та хвороби.

Якщо ви вирішили виростити іриси, догляд та посадка – це те, про що потрібно знати насамперед. Ми спробуємо відповісти на всі питання, пов’язані з тим, як доглядати іриси навесні, влітку, восени, а також правильно посадити ці квіти.

Іриси: посадка та догляд у відкритому ґрунті

Отже, ви вирішили виростити іриси, посадка, догляд – перший крок. Для правильної посадки важливо вибрати місце, яке отримує достатньо сонячного світла та не заливається під час дощів. Для посадки ірисів потрібно вибрати пухкий, добре дренований ґрунт. Перед посадкою рекомендується удобрити ґрунт. Ми рекомендуємо внести добриво ЯРОС, докладніше про підживлення ірисів ми поговоримо нижче.

Посадка ірисів у відкритий ґрунт зазвичай проводиться наприкінці літа або на початку осені, але якщо погода дозволяє, то можна посадити їх і навесні. Але в такому разі цвісти вони будуть лише за рік. Рослини слід висаджувати на відстані близько 30-40 см одна від одної і глибина посадки має бути близько 10-15 см. Після посадки рослини потрібно рясно полити.

Тепер ви знаєте, як правильно садити іриси. Але не забувайте, що для їхнього здоров’я та краси потрібен не тільки правильний вибір місця та ґрунту, а й правильний догляд.

Догляд за ірисами навесні

Залежно від пори року догляд за казковими квітами — ірисами сильно відрізнятиметься. Розглянемо тонкощі догляду залежно від сезону.

Весняний догляд за ірисами починається з видалення мертвого листя, яке могло залишитися з минулого сезону. Це допомагає уникнути поширення хвороб. Весною також необхідно підгодовувати іриси. Найкраще використовувати добрива ЯРОС. До його складу входять усі необхідні макро- та мікроелементи, а за рахунок включення до складу спеціальних еколого-трофічних груп мікроорганізмів добриво ще й покращує структуру ґрунту.

Зверніть увагу, норма витрати 25 мл на 10 літрів води. Добриво вносять по вологому ґрунту, але оскільки навесні тане сніг, то ґрунт і без додаткового поливу досить вологий. Після цього землю навколо коренів необхідно прополоти і розпушити, щоб коріння могло отримувати достатньо кисню.

Як доглядати за ірисами влітку

Літній догляд ірисів включає регулярний полив. Іриси люблять вологий ґрунт, тому необхідно поливати їх досить часто, особливо у періоди посухи.Але в той же час слід уникати зайвого застою води, щоб не спровокувати гниття коріння.

У літній період також важливо стежити за здоров’ям ірисів та регулярно перевіряти їх на наявність шкідників та хвороб. Якщо виявлені ознаки ураження, необхідно терміново вжити заходів щодо їх усунення. Нижче ми ще поговоримо про хвороби та шкідників, від яких можуть страждати іриси.

Як доглядати за ірисами восени

Осінній догляд за ірисами включає обрізання листя і квітконосів, які вже не відмерли. Це допомагає уникнути накопичення мікроорганізмів та захворювань у наступному сезоні. Також необхідно підготувати ґрунт до зими, видаливши всі бур’яни та розпушивши його навколо коріння.

Якщо у вас ростуть іриси, і догляд за ними не викликає питань, це не означає, що ви можете розслабитися. Навіть обрізку потрібно проводити за певними правилами, не кажучи вже про те, що квіти іриси догляд, хвороби та шкідники можуть стати справжнім випробуванням для недосвідченого любителя квітів.

Як доглядати за ірисами після цвітіння: як правильно обрізати квіти

Правильний догляд за ірисами передбачає обрізку. Ось як зробити це правильно:

  • Відразу після цвітіння рослини необхідно обрізати квітконоси на 5-10 см вище за рівень землі. Це допоможе зберегти сили та поживні речовини рослини, які підуть на розвиток кореневої системи.
  • Якщо протягом літа ви помітили, що листя ірисів почало жовтіти, обріжте їх кінчик напівкруглим зрізом. Це не тільки надасть листу естетичного вигляду, але й запобігатиме розвитку збудників хвороб, які можуть зимувати в жовтому листі, що залишилося на рослині.
  • Коли настає осінь, іриси можуть зацвісти вдруге. Якщо листя рослини ще не пожовтіло, не варто їх обрізати. Однак, якщо жовтизна з’явилася, обов’язково обріжте листок на рівні, де він починає жовтіти.
  • Після повного відмирання листя рослини Ірис необхідно обрізати до рівня 10-15 см від землі. Це не лише підготує рослину до зимового періоду, а й допоможе уникнути зараження хворобами та появи шкідників у наступному році.
  • Перед настанням холодів іриси слід присипати землею, а також замульчувати ділянку шаром піску або торфу завтовшки 8-10 см. Це допоможе зберегти коріння рослин від замерзання та підготує їх до зростання та цвітіння наступного року.
  • Якщо очікуються сильні морози, ділянку з ірисами можна накрити сухим листям або тирсою. А у випадку снігової зими рослини можуть обійтися без укриття.

Ми розібралися, коли обрізати іриси після цвітіння. Запам’ятайте ці прості правила, і ваш сад завжди буде прикрашений гарними та здоровими ірисами! А ще цікавий факт: у давнину іриси використовувалися в лікарських цілях, їх коріння називали “коріння запашних ірисів”, оскільки вони використовувалися для виготовлення ароматичних мазей та парфумів. Тепер ви знаєте, як доглядати за ірисами вдома. А зараз хочемо коротко розповісти як доглядати іриси у вазі.

  • Виберіть свіжі квіти – іриси, які щойно розпустилися, довше стоятимуть у вазі. Виберіть квіти з міцними стеблами та здоровим листям.
  • Не забудьте обрізати стебла – підріжте стебла ірисів на рівні 45 градусів, щоб забезпечити максимальну площу поглинання води. Заберіть все листя, яке буде під рівнем води, щоб уникнути загнивання.
  • Замінювати воду – іриси потребують свіжої води, щоб довше зберігати свою свіжість. Змінюйте воду кожного дня чи через день. 
  • Зберігайте іриси у прохолодному місці – ці квіти не люблять тепла, тому тримайте вазу з квітами у прохолодному місці, захищеному від прямих сонячних променів.

Тепер ви знаєте коли зрізати іриси, догляд за ними гранично простий. Набагато складніше з доглядом за ірисами у відкритому ґрунті на клумбі.

Тепер ви знаєте все про те, коли обрізати іриси, догляд за  ними, полив — все це досить просто і зрозуміло. Але цим все лише починається. Якщо у вас ростуть іриси, догляд і пересадка – це з чим стикається кожен власник квітів.

Отже, якщо у вас ростуть іриси в саду, догляд передбачає пересадку.Як це зробити

Коли і як пересаджувати іриси

Якщо ви вирішили виростити іриси, догляд та пересадка має на увазі:

  • Виберіть місце для висадки квітки ірис, пересадка навесні чи восени проводиться за однаковим принципом. Рослина потребує добре освітленого місця та родючого ґрунту з хорошим дренажем.
  • Підготуйте ґрунт. Заздалегідь землю потрібно викопати та додати на дно шар піску. Додатково внесіть добрива ЯРОС із розрахунку 25 мл на 10 літрів води. Це покращить субстрат.
  • Коли краще пересаджувати іриси. Найкращий час для пересадки ірисів – це осінь, після того, як цвітіння завершилося. Але допускається пересадка навесні та влітку.
  • Огляньте кореневище. Перед пересадкою обережно вийміть іриси з ґрунту, огляньте кореневища та видаліть пошкоджені та хворі частини.
  • Розділіть кореневища. Якщо ви хочете розділити іриси на кілька рослин, обережно розділіть кореневища на частини за допомогою гострого ножа чи секатора.
  • Посадка. Кожен кореневище потрібно посадити на глибину 10-15 см, залишивши відстань між рослинами не менше ніж 30 см.
  • Полив. Поливати посаджені іриси та стежте за рівнем вологості ґрунту протягом перших тижнів після пересадки.

Коли пересаджують іриси, вони потребують регулярного поливу та підживлення. Також регулярно видаляйте зів’ялі квіти та сухе листя.

Іриси: пересадка та поділ, способи розмноження ірисів

Тепер ви знаєте як  та коли цвітуть іриси, а також все про іриси, вирощування, догляд та розмноження. На останньому зупинимося дещо докладніше. Отже, розмножувати іриси можна кількома способами:

  • Поділ кореневища. Проводиться в період спокою або після цвітіння, при цьому кореневище розрізається на частини, кожна з яких повинна містити як мінімум один здоровий ґрунт. Допускається розмноження у час вегетаційного періоду, але у разі іриси можуть цвісти на рік пересадки.
  • Розмноження цибулинами. Проводиться в період спокою, при цьому цибулину розрізають на частини та садять у ґрунт. Кожна частина повинна містити щонайменше один здоровий нирок.
  • Розмноження насінням. Проводиться навесні або восени, при цьому насіння збирають після цвітіння і висівають у ґрунт. Однак цей спосіб найскладніший і його часто використовують.

Пам’ятайте, що для розмноження підходять лише здорові рослини. Також важливо дотримуватися правил посадки та догляду, щоб забезпечити краще приживання та якість нових рослин.

Якщо у вас ростуть іриси, догляд навесні чи влітку не викличе труднощів. Але ви не застраховані від атак хвороб чи шкідників. Взагалі, чим пишнішою цвіте ваша клумба, тим вищий ризик, що на ній оселяться якісь комахи або з’являться хвороби.

Хвороби ірисів

З хвороб варто зазначити:

  • Фузаріоз – грибкова інфекція, що проявляється у вигляді гнилі коренів та пагонів. Головним симптомом є в’янення ірисів.
  • Плямистості – захворювання, що викликає появу плям на листі, яке з часом стає білі.Можливе ослаблення рослини та зменшення врожайності.

Для боротьби з цими проблемами слід застосовувати засоби захисту рослин. Хворі на екземпляри рослин краще знищити — спалити, щоб не допустити поширення. .

Також варто розуміти, що рослини з міцним імунітетом менш зазнають різних хвороб. Тому регулярне внесення добрива ЯРОС допоможе зміцнити природні захисні механізми рослин та знизити ризик розвитку захворювань.

Поширені шкідники ірисів

Що стосується шкідників, то якщо у вас іриси, догляд та пересадка не страхують від атак комах. Найчастіше іриси страждають від:

  • Совки – личинки цієї комахи поїдають основи квітконосів і викликають пожовтіння їх і смерть.
  • Гладіолусові трипси – комахи, які можуть викликати потворність бутонів ірисів та знебарвлення їх пелюсток.
  • Слимаки – можуть харчуватися корінням і листям ірисів, викликаючи в’янення рослин.

Боротися зі шкідниками простіше, ніж із хворобами. Використовуйте засоби захисту рослин і регулярно підгодовуйте іриси, щоб вони менш атакували шкідників.

Як бачите, якщо у вас ростуть іриси, вирощування, догляд не викликає труднощів. Зберігайте цей матеріал.

І ще, не забудьте замовити ЯРОС. Зробіть це прямо зараз, і ми надішлемо інструкцію у форматі PDF про особливості застосування препарату.

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з ірисами
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top