Все про гібіскус: догляд. Китайська роза, догляд з добривом ЯРОС

Абсолютно екологічне, без хімічних реагентів і шкідливих випромінювань

Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад

Природний стимулятор фотосинтезу

Природне походження

233 499

задоволених клієнтів

20

років реанімуємо рослини та ґрунт

100%

екологічно

100 000+

гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС

У чому особливість технології ЯРОС для гібіскуса

Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані

Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб

Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів

Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії

Рослини стають в рази красивішими

Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду

Технологія вирощування гібіскуса

Гібіскуси — це квітучі твори мистецтва, що вражають своєю приголомшливою красою та неперевершеним розмаїттям кольорів. Ці екзотичні рослини здатні перетворити ваш сад або інтер’єр на справжній рай для очей. Існує безліч сортів гібіскусів з різнобарвними квітами, що охоплюють всі відтінки від білосніжного до яскраво червоного, рожевого, фіолетового і навіть комбінацій різних кольорів. 

Догляд за гібіскусом є таким же захоплюючим, як і їхня краса. Ці рослини вимагають уваги та деякого досвіду, але якщо все робити правильно, то в якості нагороди ви зможете насолодитися не повторним цвітінням. Розповідаємо все, що потрібно знати про гібіскус, як доглядати цю чудову рослину, а також які її різновидності існують. В цьому матеріалі э три розділи, присвячені різним видам гібіскуса та тонкощам догляду за ним. 

Гібіскус садовий — це квітучий кущ або дерево, висотою до 2-3 метрі з великими, кольоровими квітами. Він має гладку, зелену листву, яка може бути еліптичною або ланцетної форми. Квіти гібіскусу садового мають різноманітну палітру кольорів, включаючи червоний, рожевий, помаранчевий, жовтий та білий. Деякі сорти можуть мати двоколірні або багатошарові квіти. Ця рослина  часто використовується для оздоблення садів, дворів і ландшафтів, завдяки своїм яскравим квітами, що привертають увагу. Отож, розповідаємо про догляд за гібіскусом садовим. 

Вибір місця посадки та ґрунт 

Оберіть для гібіскуса добре освітлене місце з прямим сонячним світлом. Він краще росте на сонці, але також може переносити часткове затінення. Важливо забезпечити достатньо простору навколо рослини, оскільки гібіскуси деревовидні досить інтенсивно розростаються. 

Гібіскусом потрібна ділянка з легким ґрунтом. На місці висадки не повинна застоюватися волога, інакше є ризик появи гнилі на кореневій системі. 

Як поливати гібіскус

Якщо у вас росте гібіскус, догляд на вулиці передбачає регулярний полив. В перші роки після посадки молоді гібіскуси потребують регулярного поливу. Забезпечувати їм достатню кількість вологи, особливо під час спекотних та сухих періодів. Найкраще стежити за станом ґрунту, як тільки верхній шар висохне, рослину потрібно полити.  Після того, як рослина стане дорослою, вона стає більш стійкою до посухи, але все ще потребувати поливу в найбільш спекотні дні. 

Добриво для гібіскуса

Перед посадкою гібіскуса варто внести в ґрунт добриво. Це допоможе забезпечити йому необхідні поживні речовини для нормального зростання. 

Після посадки регулярно підживлювати гібіскус добривами, призначеними для квітучих рослин. Дотримуйтесь рекомендацій вказівок на упаковці для правильного дозування. Удобрювати рослину весною перед початком активного росту та влітку під час періоду цвітіння. Уникайте внесення добрив, що містять азот в осінні місяці, щоб дати рослині можливість підготуватись до зими. 

Щодо вибору препарату, то ми рекомендуємо ЯРОС. Це екологічно чисте добриво, до складу якого входять особливі групи еколого-трофічних груп мікроорганізмів. Вони стимулюватимуть рослину поглинати необхідні речовини із ґрунту в потрібній їм кількості 

Як обрізати гібіскус садовий

Гібіскуси деревовидні можна обрізати взимку, коли рослина перебуває в стані спокою. Видаліть сухі, пошкоджені або непотрібні гілки для формування красивої корони.

Також регулярно прибирайте старі, висохлі квітки, щоб стимулювати подальше квітнення. 

Як обрізати гібіскус садовий

Регулярно перевіряйте гібіскус на наявність шкідників, таких як трипси, павукові кліщі або листоїди. Вчасно вживайте заходи для їх контролю, використовуючи при необхідності інсектициди.

Якщо ви помітили ознаки хвороби, такі як плями на листі чи в’янення, обробіть рослину відповідними засобами захисту рослин. 

Щодо того, як розмножити гібіскус садовий, то робити це можна насінням або за допомогою пагонів, якщо у вас росте гібіскус сирійський, розмноження не викличе труднощів. Детально про це ми розповімо нижче, адже способи розмноження для садового, трав’янистого та кімнатного гібіскуса будуть однаковими.

Гібіскус трав’янистий — це розгалужений кущ, висота якого сягає двох метрів. У зимовий період надземна частина рослини відмирає, але коренева система зберігає життєздатність, і весною починається новий ріст.

Листя гібіскуса трав’янистого широке, подібне до кленового, зеленого або з фіолетово-бордовим відтінком, залежно від сорту. Головна особливість цієї рослини — тривалий період цвітіння та великі квіти діаметром до 27 см. Квіти можуть бути білого, рожевого, червоного, вишневого, яскраво-червоного або персикового кольору, і часто мають контрастну серцевину та довгі тичинки.

Кожна квітка живе лише 1-2 дні, але нові квіти відкриваються щодня у великій кількості протягом кількох місяців Пік цвітіння може бути вражаючим, коли великий кущ утворює 20 або більше квітів щодня.

Якщо у вас росте гібіскус кущовий, догляд за ним не складе особливих труднощів 

  • Полив. Регулярно поливати рослину, утримуючи ґрунт вологим, але не перенасиченим водою. Поливайте вранці або ввечері, уникайте поливу прямо по квітах. Воду краще лити під корінь. 
  • Підживлення. Застосовуйте органічні або мінеральні добрива для рослин з регулярністю 1-2 рази на місяць протягом вегетаційного періоду, тобто з ранньої весни і приблизно до середини вересня. Ми рекомендуємо добриво ЯРОС, адже воно ефективне на всіх етапах розвитку та абсолютно безпечне, адже воно не просто забезпечує рослину всім необхідним, але і стимулює кореневу систему всмоктувати поживні речовини із ґрунту. 
  • Обрізка. Гібіскус можна обрізати для формування бажаної форми та розміру. Ранньою весною також варто проводити санітарну обрізку. 
  • Шкідники та хвороби. Догляд за трав’янистим гібіскусом передбачає контроль за можливими шкідниками. Також звертайте увагу на ознаки хвороб, такі як плями або гниль, і при необхідності вживайте відповідні заходи для їх лікування.
  • Розмноження. Можливе розмноження гібіскуса насінням, пагонами або поділом куща. Про це детальніше розповімо нижче.

Слід звернути увагу, що в  холодних регіонах гібіскус трав’янистий може вимагати особливої уваги під час зими. Краще спорудити укриття, так ризик загибелі через холод значно знизиться. 

Гібіскус також відомий як китайська роза кімнатна, догляд за нею не буде складним, особливо, якщо ви вже знаєте як доглядати садові різновиди цієї рослини. 

Якщо у вас росте китайська роза вазон, догляд за нею передбачає наступне.

  • Грунт: Обирайте добре дренований ґрунт, додайте до суміші перліт або пісок для поліпшення дренажних властивостей. 
  • Освітлення. Кімнатна рослина китайська роза потребує яскравого, розсіяного світла. Розмістіть рослину в помірно освітленому місці, близько до вікна, де вона отримує достатньо світла без прямого сонячного проміння.
  • Температура. Забезпечте комфортну температуру для кімнатної китайської рози. Вона росте найкраще при температурі від 18°C до 24°C влітку і не нижче 13°C взимку.
  • Вологість. Ця рослина любить вологу, але пряме обприскування листя небажане, краще розпилювати воду поблизу, або поставити поряд з вазоном місткість зі зволоженим керамзитом. 
  • Полив. Регулярно поливайте рослину, але уникайте надмірного зволоження Перед поливом дайте верхньому шару ґрунту підсохнути Поливайте рослину помірно, уникайте застою води у піддоні, адже це може спровокувати гниття.
  • Підживлення. Регулярно підживлюйте кімнатну китайську розу органічним або мінеральним добривом для квіткових рослин. Вище ми вже згадувати ЯРОС і його переваги, так от, якщо у вас росте китайська роза, догляд буде набагато кращим саме з ЯРОСом. Ми рекомендуємо додавати 2,5 мл ЯРОСа на 1 літр води під час кожного поливу. 

Як розмножити китайську розу

Вище ми говорили, що розмноження деревовидного, кущового та кімнатного гібіскуса відбувається за однаковим принципом. Тож зараз ми розкажемо про розмноження гібіскуса садового та кімнатного.

  1. Розмноження гібіскуса насінням:
    • Зібрати дозрілі насіння з гібіскуса.
    • Підготувати субстрат для посіву, це може бути змішана садова землі з піском або універсальний ґрунт із магазину. 
    • Помістити насіння на глибину близько 1 см у підготовлений субстрат.
    • Злегка зволожити ґрунту, використовуючи розпилювач
    • Покрити посаджені насіння пластиковою плівкою або пластиковим контейнером, щоб створити щось схоже на теплицю.
    • Розмістити місткість з насінням в яскравому місці зі стабільною температурою близько 21-24 °C.
    • Періодично зволожувати ґрунт, не допускаючи пересихання чи надмірного зволоження. До води варто додати ЯРОС із розрахунку 2,5 мл на літр води.
    • Після появи перших справжніх листків (на це знадобиться близько 4-6 тижнів), молоді рослини можна пересадити в окремі горщики зі свіжим ґрунтом або висадити в саду, якщо мова йде про садовий гібіскус.
  2. Розмноження гібіскуса пагонами:
    • Оберіть здоровий та сильний пагін, довжиною близько 10-15 см, з багатьма листками.
    • Зріжте пагін знизу кутом близько 45 градусів.
    • Видаліть нижні листки, залишивши лише верхні 2-3.
    • Занурте нижню частину пагона на одну годину у розчин ЯРОСа, 2,5 мл на литр воді
  • Підготуйте контейнер з вологим піском або сумішшю торфу та піску.
  • Посадіть підготовлений пагін у контейнер на глибину близько 2-3 см.
  • Поставте контейнер з пагоном у яскраве місце з непрямим сонячним світлом.
  • Зберігайте ґрунт вологим, регулярно зволожуючі його за потребою. До води варто додавати ЯРОС, 2,5 мл на літр води. Це прискорить розвиток кореневої системи. 
  • Протягом кількох тижнів утвориться нові корінці, і пагін можна пересадити в окремий горщик зі свіжим грунтом.
  1. Розмноження гібіскуса поділом куща:
    • Виберіть дорослий кущ гібіскуса, який має кілька кореневих пагонів.
    • Обережно вийміть кущ з горщика та ретельно видаліть земляну кому, щоб виділити кореневу систему.
    • За допомогою гострого ножа або садових ножиць розділіть кущ на декілька частин. Кожна частина повинна мати достатню кількість коренів та листя.
    • Підготуйте окремі горщики зі свіжим ґрунтом.
    • Посадіть кожну частину гібіскуса в окремий горщик. 
    • Засипте ґрунт навколо коренів, добре ущільнюючі його.
    • Зволожуйте ґрунт помірно та забезпечуйте рослинам яскраве, але не пряме сонячне світло. До води при поливі варто додавати добриво ЯРОС із розрахунку 2,5 мл препарату на літр води. 

Як бачите, все досить просто. А щоб гарантовано отримати міцні гібіскуси, які радуватимуть цвітінням тривалий час. Замовте добриво ЯРОС. Зробіть це прямо зараз та отримайте детальну інструкцію про використання в форматі PDF. 

1 літр ЯРОСу замінює тонну перегною за ефективністю
Як доглядати за рослинами з ЯРОС: інструкція

Подарунок при замовленні

Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за рослинами з ЯРОС. В посібнику є детальна покрокова інструкція з приготування розчину ЯРОС, завдяки якому легко можна вирішити більшість проблем рослин

Після замовлення посібник прийде вам на пошту

Замовити ЯРОС

Як працювати ЯРОСом з гібіскусом
СКЛАД ПРОДУКТУ:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.

МЕХАНІЗМ ДІЇ:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як приготувати розчин ЯРОСу

Налийте
чисту воду

Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)

Зачекайте
не менше 7-ми хвилин (не перемішуючи)

Де використовувати ЯРОС
Орхідеї (весь рік)

Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /

Вазони

Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води

Хвойні Весна-осінь

Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /

Кухонний сад на підвіконні

Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.

Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.

Овочі

Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.

10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.

Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.

Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).

Розсада

Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.

Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.

Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.

Висадка розсади:

1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.

Ґрунт

Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)

Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.

Дерева кущі виноград

Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.

Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.

Восени остання обробка перед скиданням листя.

Газон ландшафт

Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.

Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.

Замовити ЯРОС
подарок

Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок

Про нас пишуть
Наші сертифікати та посвідчення
Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top