Догляд за грошовим деревом: 7 правил

Грошове дерево, товстянка або крассула дуже часто зустрічається в наших оселях, але не всі знають правила догляду за ним. При ретельному догляді ця рослина може стати гарною прикрасою вашої оселі, тож пропонуємо ознайомитись з 7 головними правилами.

Не заливайте. Ця рослина має м’ясисті листи, в яких накопичує вологу. Тому періоди засухи або ж просто недостатність вологи ця рослина витримує легко. А ось що може стати небезпечним – так це перезволоження. Коли у горщику відбувається застій води, у грошового дерева починає підгнивати коріння, а в деяких випадках – і стебла. Тому полив цієї рослини має бути помірним, а воду з тарілочки або піддону необхідно обов’язково зливати.

Не ховайте від сонця. Для цієї рослини не стане чимось страшним притінення. Але ж якщо поставити її на південному підвіконні, вона неодмінно порадує вас своєю красою: щільне темно-зелене листя буде переливатися немов глянцеве. А ще краще буде поставити вазон з товстянкою в розсіяних сонячних променях, зберігаючи від пекучого сонця.  

Не великим горщиком. Хоча іноді товстянка розростається до великих розмірів, великі вазони їй категорично не підходять. В об’ємному горщику ця рослина буде витягуватися і нерівномірно розростатися, що не піде їй на користь. У такому випадку вам точно не вдасться сформувати акуратне деревце. Тому найкращий варіант – широкий, але при цьому неглибокий горщик.  

Не важкий ґрунт. Для вирощування грошового дерева краще вибрати субстрат, який використовують для кактусів. Головна вимога до ґрунту – він має бути пухким, але при цьому поживним. Хороший дренаж для грошового дерева теж буде дуже важливим. 

Не пересаджуйте часто. Без необхідності товстянку пересаджувати не варто, особливо не варто це робити дуже часто. Тому що вона, як правило, через це може хворіти. Єдине показання для пересадки в перші три роки: в період активного росту потрібна пересадка по мірі росту рослини в більший горщик. Робити це треба раз на рік. Ну а надалі пересадку можна робити не частіше, ніж 1 раз на 3 роки. 

Не давайте розростатися. Не залишайте процес розростання рослини на самоплив. Тому що в цьому випадку товстянка розростається нерівномірно: деякі пагони можуть витягнутися, а інші в ріст не підуть. В той же час ця рослинка буде більш гарною, якщо її правильно формувати. Тоді у вас вдома буде дійсно гарне грошове дерево, що буде прикрашати оселю своїм естетичним виглядом. 

Не перестарайтеся з добривами. Періодично підживлювати грошове дерево важливо, але помірно і бажано без використання хімії. Краще використовуйте біодобриво ЯРОС. Розчин для кімнатних рослин готується наступним чином: взбовтати пляшку ЯРОСу. На 1 л відстояної води додати від 2,5 до 10 мл ЯРОСу. Міряти можна кришечкою – це 10 мл. Потім почекати 7 хв., і розчин готовий.

Догляд за грошовим деревом: детальна інструкція
Основою вирощування рослин та отримання якісних врожаїв і високих прибутків є вологоємність та структура ґрунту
ЯРОС працює з першопричиною, тобто з ґрунтом.
Ґрунт з низькою кількістю мікробіоти
Використовуючи лише хімічні добрива, фермер мусить вносити більше і більше добрив щороку, оскільки біологічна активність в ґрунті знижується і родючість падає.
В результаті:
 • Ґрунт втрачає можливість накопичувати вологу
 • Рівень мікробіоти в ґрунті різко падає
 • Природня родючість ґрунту падає щороку
 • Ефективність добрив падає
 • Фермер потрапляє в порочне коло, коли необхідно вносити більше добрив
 • Фермер втрачає впевненість у прибутках  в наступному році
 • Падає прибуток на гектар та бізнес втрачає стабільність
Ґрунт з гарною мікробіологією
ЯРОС працює насамперед з ґрунтом. Повертаючи родючість та збільшуючи мікробіоту ґрунту та ефективність добрив. 
Ваш ґрунт:
 • Має більшу вологоємкість
 • Рослина має вологу навіть у посуху та не згорає
 • Ґрунт стає пухким і волога проникає в ґрунт та зберігається для рослини
 • Росте мікробіота збільшуючи ефективність добрив
 • З року в рік зростає родючість ґрунту та прибуток на кожному гектар
 • Потреба в мінеральних добривах знижується до 30% від загальноприйнятих .
ЯРОС для ґрунту. Відгуки клієнтів

Замовити ЯРОС

Склад продукту:

Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.

Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус, вода.

Механізм дії:

Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.

Препаративна форма:

Рідина є повністю розчинною у воді.

Як замовити

Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення

Після замовлення з вами сконтактує менеджер

Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"

Відправка протягом 3-х робочих днів

Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти

Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами

НАШІ ПАРТНЕРИ
To top
БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА У ВІДДІЛЕННЯ
*при замовленні від 1л ЯРОС