Догляд за грошовим деревом: 7 правил
Грошове дерево, товстянка або крассула дуже часто зустрічається в наших оселях, але не всі знають правила догляду за ним. При ретельному догляді ця рослина може стати гарною прикрасою вашої оселі, тож пропонуємо ознайомитись з 7 головними правилами.
Не заливайте. Ця рослина має м’ясисті листи, в яких накопичує вологу. Тому періоди засухи або ж просто недостатність вологи ця рослина витримує легко. А ось що може стати небезпечним – так це перезволоження. Коли у горщику відбувається застій води, у грошового дерева починає підгнивати коріння, а в деяких випадках – і стебла. Тому полив цієї рослини має бути помірним, а воду з тарілочки або піддону необхідно обов’язково зливати.
Не ховайте від сонця. Для цієї рослини не стане чимось страшним притінення. Але ж якщо поставити її на південному підвіконні, вона неодмінно порадує вас своєю красою: щільне темно-зелене листя буде переливатися немов глянцеве. А ще краще буде поставити вазон з товстянкою в розсіяних сонячних променях, зберігаючи від пекучого сонця.
Не великим горщиком. Хоча іноді товстянка розростається до великих розмірів, великі вазони їй категорично не підходять. В об’ємному горщику ця рослина буде витягуватися і нерівномірно розростатися, що не піде їй на користь. У такому випадку вам точно не вдасться сформувати акуратне деревце. Тому найкращий варіант – широкий, але при цьому неглибокий горщик.
Не важкий ґрунт. Для вирощування грошового дерева краще вибрати субстрат, який використовують для кактусів. Головна вимога до ґрунту – він має бути пухким, але при цьому поживним. Хороший дренаж для грошового дерева теж буде дуже важливим.
Не пересаджуйте часто. Без необхідності товстянку пересаджувати не варто, особливо не варто це робити дуже часто. Тому що вона, як правило, через це може хворіти. Єдине показання для пересадки в перші три роки: в період активного росту потрібна пересадка по мірі росту рослини в більший горщик. Робити це треба раз на рік. Ну а надалі пересадку можна робити не частіше, ніж 1 раз на 3 роки.
Не давайте розростатися. Не залишайте процес розростання рослини на самоплив. Тому що в цьому випадку товстянка розростається нерівномірно: деякі пагони можуть витягнутися, а інші в ріст не підуть. В той же час ця рослинка буде більш гарною, якщо її правильно формувати. Тоді у вас вдома буде дійсно гарне грошове дерево, що буде прикрашати оселю своїм естетичним виглядом.
Не перестарайтеся з добривами. Періодично підживлювати грошове дерево важливо, але помірно і бажано без використання хімії. Краще використовуйте біодобриво ЯРОС. Розчин для кімнатних рослин готується наступним чином: взбовтати пляшку ЯРОСу. На 1 л відстояної води додати від 2,5 до 10 мл ЯРОСу. Міряти можна кришечкою – це 10 мл. Потім почекати 7 хв., і розчин готовий.