Підживлення фікуса ЯРОСом. Як правильно удобрювати рослину. Як добрива для фікуса допомагають боротися з захворюваннями та шкідниками
Перші результати реанімації за 2-3 тижні
Відновлює мікрофлору ґрунту, її видовий і кількісний склад
Природний стимулятор фотосинтезу
Природне походження
233 499
задоволених клієнтів
20
років реанімуємо рослини та ґрунт
100%
екологічно
100 000+
гектарів землі відновлено завдяки ЯРОС
Допомагає врятувати рослину, якщо вона в поганому стані
Зміцнює імунітет рослини, захищаючи її від хвороб
Робить вашу клумбу більш красивою і здоровою, ніж у ваших сусідів
Якісне, екологічно чисте добриво без пестицидів і хімії
Рослини стають в рази красивішими
Рослини, що удобрюються ЯРОСом, вимагають в рази менше догляду
Подарунок при замовленні
Короткий pdf-посібник, який можна роздрукувати та використовувати для отримання інформації про догляд за фікусом. В посібнику є опис рослини та її особливостей, а також інформація, як реанімувати фікус та вирішити більшість його проблем
Замовити ЯРОС
Електронний PDF-посібник по догляду з ЯРОСОМ у подарунок
- Усі
-
-
-
-
-
Регулярне підживлення фікуса, як і інших рослин, необхідне для підтримки нормальних процесів росту і розвитку. При дефіциті поживних речовин знижуються темпи зростання, листові пластини змінюють колір, а сама рослина може загинути. У цьому матеріалі поговоримо, чому підживка для фікуса така важлива, а також про роль добрив під час лікування різних захворювань.
На відміну від інших рослин, підживлювати фікус потрібно не часто, але добрива шкодувати не можна, особливо якщо це стосується дорослих рослин. Чим більше листя на фікусі, тим швидше рослина виснажує субстрат, і тим частіше потрібна пересадка.
Без добрив дорослий фікус довелося б пересаджувати двічі-тричі за сезон. Добриво допоможе оновлювати запас поживних речовин. При цьому постійно потрібно стежити за рослиною, адже на її зовнішнім виглядом легко розпізнати дефіцит поживних речовин. Нестача мікроелементів проявляється так:
- стоншенням стебел;
- пожовтінням та опадання листя;
- появою плям і потемнінням країв листя;
- втратою інтенсивності кольору;
- уповільненням зростання чи раптову зупинку росту;
- появою шкідників;
- частими хворобами.
Помітивши хоча б один із перерахованих вище симптомів, потрібно негайно рятувати рослину. У цьому допоможе ЯРОС – добриво для фікуса, відгуки підтверджують його ефективність навіть у найскладніших випадках.
ЯРОС – екологічно чисте добриво, до складу якого входять усі ключові мікроелементи: сірка, магній, мідь, залізо, хлор, бор, кремній, натрій та інші у формі, що легко засвоюється. Завдяки тому, що рослина отримує всі поживні речовини, вона краще росте та розвивається. Достатня кількість мікроелементів сприяє фіксації азоту. З інших плюсів ЯРОС варто відзначити:
- поліпшення структури ґрунту, він стає більш пухким, а отже, коренева система отримуватиме більше повітря;
- нормалізацію рівня кислотності ґрунту;
- природне походження, для виробництва не застосовується хімічний синтез.
Коротко розповімо про склад ЯРОСу. Воно розроблене на основі екологотрофічної групи мікроорганізмів, що беруть участь у трансформації азоту та фосфору. Також до складу включені всі необхідні мікроелементи.
Підживлювати фікус слід не часто. Ми рекомендуємо вносити два-три рази за сезон розчин ЯРОС (5 мл на 1 л води). В решту часу додайте на 1 л води 2,5 мл добрива або трохи менше. Таким чином у рослини завжди буде достатньо поживних речовин, і ви більше не хвилюватиметеся через раптову зупинку росту.
Увага! ЯРОС не є ліками чи засобом боротьби з комахами. Добриво для фікуса ЯРОС забезпечує рослину поживними речовинами, що стимулює природний імунітет. Воно може застосовуватись лише для профілактики. ЯРОС може розглядатися виключно як допоміжний засіб для лікування захворювань чи боротьби з комахами.
Розглянемо захворювання фікуса, які найчастіше зустрічаються, і оцінимо можливість застосування добрив для боротьби з ними.
- Сіра гнилизна. По всій площі листя з’являється пліснява, яка струшує як пил. Інфіковані ділянки темніють, а згодом відмирають. Причина розвитку хвороби — вогкість у поєднанні з теплом. Боротися із хворобою потрібно просушуванням ґрунту та видаленням заражених ділянок. Також рекомендовано обприскувати рослину розчином ЯРОСу, але у невеликих кількостях. Це допоможе активізувати природний імунітет.
- Сажистий грибок. Розвивається за наявності попелиці чи інших шкідників, що виділяють липкий слиз. Інфіковане листя видаляється, а рослина повністю обприскується фунгіцидом. Закріпити результат дозволить підживленням ЯРОСом, адже міцний імунітет — запорука здоров’я.
- Мучниста роса. Симптоми хвороби такі ж, як при сажистому грибку, але наліт білого кольору. Наліт можна змити розчином господарського мила, при серйозному ураженні інфіковані ділянки видаляють. Використання ЯРОС не має сенсу для лікування, але його застосування для здорових рослин дозволить суттєво знизити ризик розвитку хвороби.
- Церкоспороз. Характерна ознака хвороби — темні плями на звороті листових пластин. Причина – високий рівень вологи у приміщенні. Плями поширюються по всьому листю, що призводить до їх засихання та опадання. Хвороба може призвести до загибелі фікуса, тому краще не допускати розвитку церкоспорозу, а постійно стежити за рівнем вологості та регулярно підживлювати мікроелементами. Боротьба з церкоспорозом передбачає видалення заражених ділянок та обробку протигрибковими препаратами.
- Антракноз. Симптоми аналогічні до попереднього захворювання, але на листі з’являються ще й рани. Лікування передбачає використання спеціальних засобів захисту рослин. Також рекомендовано внести розчин ЯРОСу. Комплекс мікроелементів сприятиме швидкій регенерації фікуса.
- Коренева гнилизна. Хвороба розвивається через надмірну вологу в ґрунті. Екстрена міра – пересадити рослину в сухий субстрат. Але шанси на відновлення у фікуса невисокі.
Цікавий факт. Кореневою гниллю частіше заражаються рослини з дефіцитом марганцю. Регулярне підживлення розчином ЯРОСу та контроль рівня вологи дозволить уникнути розвитку кореневої гнилі.
Не менш небезпечними для фікуса будуть різні комахи.
- Попелиця. Літаючий шкідник обплутує листя липким павутинням, що призводить до скручування та обсипання. Знищити попелицю можна обприскуванням спеціальними препаратами. Але простіше не допустити проблеми — всі нові рослини поміщайте в зону карантину на кілька тижнів. Також не забувайте про регулярне підживлення. Рослина, яка страждає від дефіциту поживних речовин частіше стає жертвою шкідників.
- Щитівка. Характерна ознака появи шкідника — темні цятки, схожі на прищі, на внутрішній стороні листових пластин. Щитівка харчується соком рослини, виділяючи липкий слиз, у якому розвивається сажистий грибок. Фікус слід лікувати інсектицидами, а також вносити комплексне добриво для стимуляції регенеративних процесів.
- Павутинний кліщ. При теплому та сухому повітрі на фікусі може оселитися павутинний кліщ. Характерний симптом — бурі плями та відмирання інфікованого листя. Коли рослину атакує зграя кліщів, на ній з’являється характерне павутиння. Боротися із проблемою можна лише спеціальними засобами, також рекомендовано внести комплексне добриво для швидкого відновлення.
- Трипси. Дрібні, чорні мошки живуть на листі біля стебла та харчуються соком. Ознака зараження трипсами — втрата забарвлення листя, воно стає жовто-білим, а згодом засихає і обсипається. Боротися із хворобою потрібно інсектицидами.
- Нематоди. Ці шкідники атакують кореневу систему та провокують утворення на корінні вузликів. Токсичні продукти життєдіяльності нематод поширюються разом із соком по всій рослині. Без лікування фікус засихає та гине. Для боротьби з хворобою потрібно витягнути рослину з горщика і замочити на кілька годин в розчин інсектициду, а потім на годину в розчин комплексного добрива ЯРОС. Після процедури фікус переміщують у новий горщик з новим субстратом.
- Червець. Цей шкідник живе на листі в “будиночках з вати”. Червець харчується соком фікуса, через що той деформується і гине. Позбутися шкідника можна шляхом обробкм листя мильним розчином. Також відразу після обробки потрібно внести комплексне добриво ЯРОС. Воно допоможе квітці відновитися після атаки шкідника.
Варто пам’ятати, що правильний догляд за фікусом також включає регулярний огляд на факт наявності шкідників або хвороб. При найменших симптомах слід розпочинати лікування, інакше є ризик, що рослина загине.
З ранньої весни і до середини жовтня фікус потрібно удобрювати раз на два тижні, в решту часу не частіше ніж раз на місяць, і то за умови, що рослина не скинула листя. Підживлення рекомендовано вносити у вже вологий ґрунт, навіть якщо йдеться про ЯРОС, який розчиняється у воді. Річ у тім що при дефіциті вологи фікус швидко вбере всю воду. Якщо внести підживлення наступного дня після поливу, то рослина поступово вбиратиме поживні елементи. Оптимальний варіант підживлення для фікуса — комплексне мінеральне добриво з комплексом мікроелементів. Це те, що потрібно для нормального зростання та розвитку.
Фікус не рекомендовано підживляти щонайменше три тижні після пересадки в новий ґрунт. На це є кілька причин:
- у новому ґрунті й так є поживні речовини;
- всмоктуюче коріння ще не працює в новому горщику, а надлишок добрив може спричинити опіки, через що згодом фікус загине.
При цьому перед пересадкою кореневу систему можна замочити в розчині ЯРОС (2,5 мл на літр води) на годину.
Як тільки пересаджений фікус випустить перший молодий лист, починайте вносити підживлення.
Бажаєте отримати докладну PDF інструкцію про застосування ЯРОСу для фікусів? Замовте добриво прямо зараз і отримайте інструкцію в подарунок.
Налийте
чисту воду
Додайте ЯРОС (на 1 літр води від 2,5 до 10 мл ЯРОС)
Зачекайте
не менше 7-ми хвилин
(не перемішуючи)
Напоювати через 10 - 14 днів 10 мл / 1 л /
Обприскування від 2,5 до 10 / 1 л /
Додавати ЯРОС під час кожного підливання від 2,5 до 10 мл на 1 літр води
Проливання зі зволоженням крони 10-25 мл / 10 л /
Після посіву щедро полити, щоб сів ґрунт від 2,5 до 10 мл ЯРОСу на 1 літр води.
Щодня зволожувати, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Після того, як зелень зійшла, пролити. Поливати в процесі росту. У всіх випадках розводити від 2,5 до 10 мл на 1 літр води. З'їсти зелень і посадити знову.
Полити 2 рази розчином ЯРОСу з допомогою поливалки, змочуючи листову поверхню, щоб розчин стікав на землю.
10-25 мл ЯРОСу розчинити в 10 л води. На 10 квадратних метрів.
Полити рослину з допомогою поливачки розчином ЯРОСу, змочуючи листову поверхню так, щоб розчин стікав на землю.
Підливати рослину в процесі росту (передозування неможливе).
Замочити насіння в розчині ЯРОСу від 2,5 до 10 мл на 1 літр води.
Після посіву щедро пролити, щоб сів грунт 10-25 мл на 10 літрів води.
Після того, як насіння зійде ще раз пролити 10-25 мл на 10 літрів води.
Висадка розсади:
1. Під час висадки щедро полити рослину і ґрунт розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
2. Коли розсада прийнялася, пролити ще раз розчином ЯРОСу 10-25 мл на 10 л води.
Обприскувачем 100-250 мл на 10 літрів води, розпорошити на 1 сотку (100 метрів квадратних)
Поливачки: 10-25 мл Ярос на 10 л води, пролити на 10 квадратних метрів.
Пролити кожне дерево, при можливості разом з листової поверхнею, 25-50 мл на 10 л води.
Перша обробка навесні під час фази зеленого конуса. Поливати або обприскувати рослину в процесі росту.
Восени остання обробка перед скиданням листя.
Поливати газон після кожного скошування 10-25 мл на 10 л води.
Додавати до системи поливу з розрахунком 100-250 мл ЯРОСу на одну сотку (100 метрів квадратних) незалежно від кількості води.
Покращує родючість ґрунту
Відновлює мікрофлору ґрунту
Покращує структуру ґрунту
Робить ґрунт пухким, підвищує вологоємкість
Забезпечує рослину поживними речовинами
Активізує процеси фіксації азоту, мобілізує фосфор та відновлює популяцію бактерій, що розкладають пожнивні рештки
Нормалізує кислотність ґрунту
Відновлює мікрофлору ґрунту, роблячи її більш приємною для рослини
ЯРОС має природне походження
Допомагає екологічно відновлювати рослини і ґрунт
При виробництві не використовується хімічний синтез
При цьому він вміщує весь комплекс мікро- та макроелементів, які стимулюють ріст рослин
Основні таксономічні (бактерії, мікроміцети, стрептоміцети) еколого-трофічні групи мікроорганізмів, які беруть участь в трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин, необхідних для життєдіяльності рослин. Агрономічно-корисна біофлора досягає 15.6 х 10 в шостій степені колоній в 1 мл.
Також до складу входять N, P2O5, K2O, CaO, Cu, Fe, Mn, Mg, (в кількостях, необхідних для початкового розвитку мікроорганізмів), водорозчинні гумати, гумус.
Відновлення видового складу таксономічних і еколого-трофічних груп мікроорганізмів, які необхідні для утворення і підтримання стабільності ґрунтового колоїду, інтенсифікація процесів трансформації азото-, фосфоро- і вуглецевовмісних речовин. Завдяки наявності водорозчинних гуматів і гумусу стимулюється розвиток рослин.
Рідина є повністю розчинною у воді.
Виберіть відповідний обсяг упаковки ЯРОС і оформіть замовлення
Після замовлення з вами сконтактує менеджер
Ми відправляємо вам товар компанією "Нова Пошта" або "Укрпошта"
Відправка протягом 3-х робочих днів
Отримуєте товар у відділенні Нової Пошти
Товар оплачуєте після його отримання на пошті або за реквізитами