Вирощування туї у  домашніх умовах: особливості  догляду

hide

Вирощування туї у  домашніх умовах: особливості  догляду

hide

Головна / Блог / Хвойні / Вирощування туї у  домашніх умовах: особливості  догляду

9
Кві

Вирощування туї у  домашніх умовах: особливості  догляду

Туя — це відмінне рішення для прикрашання інтер’єру будинку або офісу. Обираючи цю рослину, ви отримуєте не тільки декоративний елемент, але й природний очищувач повітря.
Догляд за туями в домашніх умовах полягає в дотриманні температурного і світлового режиму, а також у регулярному поливі. Туя досить невибаглива, тому при мінімальних витратах ви зможете отримати гарну і здорову кімнатну рослину.

Температура. Туя в домашніх умовах може рости при будь-якій температурі, оскільки вона одночасно стійка і до морозів, і до посухи. Однак оптимальним температурним режимом вирощування туї в будинку вважається діапазон від +18 до +24 °С. При цьому взимку, у період опалення, рекомендується прибирати горщки подалі від опалювальних приладів. Можна виносити їх на засклену лоджію або балкон. Зимова температура для туї в ідеалі складатиме +14…+15 °С.

Освітлення. Зазвичай туя може рости як на відкритому сонячному місці, так і в тіні. Однак не варто виставляти горщик із саджанцем під прямі сонячні промені — ніжна хвоя може отримати опіки. Рекомендується виставляти горщик на підвіконня з північного боку кімнати, можна ненадовго підносити його до східного або західного вікна (але обов’язково з притіненням).

Полив. Поливати тую рекомендуємо обов’язково теплою і відстояною водою з додаванням розчину ЯРОС (на 1 л води — від 2,5 до 10 мл). Приблизний режим поливу — декілька разів на тиждень. Стежте, щоб рослина не перезволожувалась — вона цього не любить.

Пересадка. У молодому віці туя потребує щорічної пересадки, а більш дорослі екземпляри можна пересаджувати раз на 2 роки. Обов’язково виймайте тую зі старого горщика разом із земляною грудкою, намагаючись не пошкодити коріння, — на це рослина реагує гостро.

Використання добрива ЯРОС при догляді та пересадці забезпечує рослину поживними речовинами, які необхідні для прискореного зростання, а також гарантує більш насичений колір листя. До того ж із розчином ЯРОС хвойна рослина стає стійкою до впливу заморозків і легше приживається.

Мікроелементи, що входять до складу добрива, збагачують ґрунт, надаючи корисним елементам довготривалого ефекту, і забезпечують засвоюваність саме тих речовин, які потрібні рослині у певний період її росту.

Догляд за туєю у весняно-  літній період із розчином ЯРОС

Важливим аспектом догляду за туями є правильний полив. Якщо ґрунтові води розташовуються близько до поверхні, полив рослин з розчином ЯРОС рекомендуємо здійснювати не частіше ніж 1-2 рази на місяць. У випадку залягання вод на великій глибині обов’язковий полив повинен відбуватися один раз на тиждень за будь-яких погодних умов. Частіше зволоження ґрунту необхідно у спекотні та посушливі дні. Полив рекомендуємо проводити водою із додаванням розчину ЯРОС (25-50 мл на 10 л води), зранку або ввечері. Восени остання обробка відбувається за місяць перед першим заморозками. Також для цієї рослини корисне дощування (змочування крони). Це допомагає змити пил та бруд, які здатні затримувати ріст туї. Завдяки таким процедурам крона стане рости інтенсивніше і матиме більш доглянутий вигляд.

Прополка бур’янів і розпушування ґрунту після поливу сприяють більш легкому перенесенню високих температур. Крім цього у полуденний час крону туї слід прикривати нетканим матеріалом. Це захистить рослину від палючих променів і допоможе уникнути надто високих температур. Допоможе пережити спекотний період і дощування. Кореневу систему влітку можна захистити, сформувавши на ґрунті навколо дерева шар мульчі з торфу або тирси товщиною 5-8 см.
Щоб зменшити ризики виникнення хвороб і шкідників, тую слід профілактично обробляти фунгіцидами та інсектицидами 3-4 рази на сезон. Після виходу туї із зимової сплячки обов’язково потрібно видалити суху хвою та усі хворі пошкоджені гілки. Раз на 2-3 роки необхідно проводити санітарну обрізку, скорочуючи пагони на 1/3. Це стимулюватиме активне зростання пишної та правильної крони.

Фасування ЯРОСу

250 мл

на 100 літрів води

200 грн / шт

1 літр

на 400 літрів води

350 грн / шт

20 літрів

на 8000 літрів води

3500 грн / шт

1

Замовляєте натиснувши на кнопку

Після заповнення заявки менеджер зв'яжеться з Вами

2

Ми висилаємо Вам товар

Доставка за 24 години по всій Україні

3

Отримуєте і оплачуєте товар на місці у відділенні Нової Пошти

Бажаєте купити ЯРОС?

На головну